Skip to content

Aranżacje kominków 

inspiracje, które rozpalą wyobraźnię

Kominek w salonie

piękny jak obraz

Kominek oszczędny w kosztach i estetyce wystroju.

Aranżacja kominka na najwyższym piętrze dużej kamienicy we Wrocławiu. Wykorzystanie otwartej przestrzeni, która składa się z kuchni, jadalni i salonu. Zadaniem kominka jest dostarczenie ciepła do mieszkania, które ma 140 metrów kwadratowych. 

Aranżacje piecyka

5 pomysłów na najlepszą aranżację kominka wolnostojącego

Koza piec, która stworzy dobrą atmosferę
Wybór kominka wolnostojącego, ze względu na bardzo dużą liczbę okładzin, wcale nie stanowi problemu. Możemy dobrać taki piecyk, który łatwo wtopi się w każde ustawienie. Gdy starannie dobierzemy konstrukcję, materiał i kolor nasz kominek wolnostojący może stać się meblem. Zobacz, jak najlepiej wykorzystać dyskretne i eleganckie modele piecyków, tak by połączyć je z resztą pomieszczenia.

Dwie szyby
jeden kominek na dwa pomieszczenia

MCZ Plazma B95 to dwustronny wkład kominkowy z innowacyjnymi funkcjami.

Wyjątkowo wysoka wydajność i łatwość użytkowania. Nowe spalanie jest wydajne i zgodne z najsurowszymi przepisami dotyczącymi emisji CO2 (Ecodesign 2022). Kominek posiada trzy wloty powietrza. Powietrze do spalania, powietrze pierwotne i powietrze do czyszczenia szkła. Wloty te można wyprowadzić na zewnątrz, całkowicie izolując kominek od środowiska instalacji.

Styl industrialny
kominek w wysokim domu z poddaszem

Kominek na drewno MCZ Vivo 95 Wood.

Aranżacja kominka w budynku, który  pierwotnie był wiejskim domem o tradycyjnej konstrukcji. Dom posiadał parter jako powierzchnię mieszkalną oraz niedokończone poddasze oraz piwnicę. Podczas remontu zachowane zostały jedynie solidne zewnętrzne ściany nośne i antresola. Dom wygląda teraz jak pojedyncza, płynąca przestrzeń, otwarta aż do dachu. Z dachu odzyskano oryginalne drewniane belki, które teraz pomalowane są na biało.