Kominek industrialny

aranżacja kominka w stylu loft

Styl industrialny
kominek w wysokim domu z poddaszem

Kominek na drewno MCZ Vivo 95 Wood.

Aranżacja kominka w stylu loftowym w budynku, który  pierwotnie był wiejskim domem o tradycyjnej konstrukcji. Dom posiadał parter jako powierzchnię mieszkalną oraz niedokończone poddasze oraz piwnicę.

Podczas remontu zachowane zostały jedynie solidne zewnętrzne ściany nośne i antresola.

Dom wygląda teraz jak pojedyncza, płynąca przestrzeń, otwarta aż do dachu. Z dachu odzyskano oryginalne drewniane belki, które teraz pomalowane są na biało.

kominek dwustronny

Komin do kominka

odsłonięty komin przenosi ciepło na poddasze

 

Istniejący dom miał już kominek opalany drewnem z zamkniętą komorą. Istniejące miejsce zmieniono tylko pod względem wyglądu, aby wtopić się w nowy kontekst.
Nowe okładziny mają dość wyraźny styl, nawet nieco industrialny. Imponujący przewód kominowy został odsłonięty, aby ciepło mogło być przenoszone w naturalny sposób również w górnej części strychu. Kominek zamiast tego został wbudowany w okładzinę z płyt gipsowo-kartonowych, która przypomina szarość dębowej podłogi. 

Aby jeszcze bardziej podkreślić styl loftowy, palenisko jest otoczone ramą z kutego żelaza z efektem rdzy.

01

Duży kominek loftowy

do dużego pomieszczenia

W części dziennej znajduje się duży salon ze stołem i kuchnią, dla którego zbudowano lekko podniesioną podłogę. Do kuchni można wejść po czterech schodach. Zamiast tego część sypialna znajduje się na dużej antresoli, która składa się z głównej sypialni, w pełnym widoku, oraz łazienki. Piwnica jest przeznaczona jako pralnia i siłownia.

Dekorację wnętrz cechuje gra białych, szarych i czarnych odcieni. Przestrzeń dla rozjaśnienia kompozycji przerywana jest tu i ówdzie błyszczącymi czerwonymi lakierowanymi meblami.

kominek dwustronny na drewno mcz

Kominek w stylu industrialnym

02

Kominek w stylu industrialnym

kominek ozdobny jako element wyposażenia

Budynek jest ogrzewany przez kocioł na gaz ziemny i grzejniki ścienne. Kominek zamontowano raczej jako element wyposażenia niż na rzeczywiste potrzeby grzewcze. Zapewnia jednak całkowicie przyzwoitą wydajność, szczególnie wiosną i jesienią, i często jest włączany w chłodniejszych porach dnia, aby uniknąć konieczności włączania kotła. Ponieważ pomieszczenie jest dobrze izolowane i całkowicie otwarte, ciepło wytwarzane przez kominek z łatwością dociera również do sypialni na antresoli.

Pomimo imponujących wymiarów kominek w stylu loft wydaje się zawieszony w powietrzu, dzięki metalowemu wspornikowi, który służy jako drewniany stojak.

Kominek MCZ VIVO 95

Kominek MCZ VIVO 95

03

Wygoda użytkowania

ergonomia i wszechstronność

Kominki Vivo są idealne do ogrzania większych pomieszczeń. Oprócz działania poprzez naturalną konwekcję, ten zamknięty kominek można połączyć z opatentowanym systemem Comfort Air. Umożliwia on transport gorącego powietrza do kilku pomieszczeń – nawet niepołączonych – w odległości do 8 metrów.

Modele Vivo są wyposażone w drzwi uchylne, dzięki czemu załadunek drewna jest jeszcze łatwiejszy i bezpieczniejszy. Dzięki ergonomicznemu uchwytowi otwieranie drzwi jest bardzo łatwe.

Modele te są znacznie bardziej kompaktowe i płytsze niż tradycyjne kominki zamknięte. Ponadto modele Vivo są wyposażone w dołączony panel kompensacyjny dla łatwiejszej instalacji. Ostateczny wygląd jest zawsze idealny również dzięki wnętrzom Alutec®, które rozjaśniają kominek w stylu loftowym.

Ciągła regulacja ognia, powietrza pierwotnego i wtórnego za pomocą jednego elementu sterującego ułatwia codzienne korzystanie z Vivo we wszystkich domach.

kominki na drewno

Kominek na drewno MCZ Vivo