Skip to content

Kominki wolnostojące

nowoczesne piecyki kominkowe Thorma

Thorma
ponad 100 lat doświadczenia

THORMA Największy słowacki producent piecyków i wkładów kominkowych na drewno.

Thorma dzięki ponad 100 letniemu doświadczeniu w produkcji piecyków stworzyła najnowocześniejszą oraz najwydajniejszą konstrukcję paleniska, która zapewnia bardzo ekonomiczne i zarazem czyste spalanie drewna.

Produkty firmy Thorma można stosować w domach z rekuperacją. Wszystkie piecyki Thorma spełniają normę Ekoprojekt 2022.

kominek wolnostojący

Piecyk z czystą szybą

specjalne dysze do nawiewu powietrza

 

Piecyki wolnostojące oraz wkłady kominkowe Thorma posiadają specjalne dysze ze strumieniem świeżego powietrza na szybę w celu zachowania jej w czystości. To dzięki nim możemy się cieszyć pięknym widokiem ognia, a nie brudną i czarną szybą.

W paleniskach przy zastosowaniu suchego drewna szyba się praktycznie nie brudzi. Tak zaawansowany system posiadają tylko produkty Thorma. Przekonaj się!

01

Doskonała wydajność piecyka

ekonomiczne i czyste spalanie drewna

Thorma dzięki ponad 100 letniemu doświadczeniu w produkcji piecyków stworzyła najnowocześniejszą oraz najwydajniejszą konstrukcję paleniska, która zapewnia bardzo ekonomiczne i zarazem czyste spalanie drewna. Komora spalania jest zamknięta, dzięki czemu powietrze do spalania pobierane jest wyłącznie z zewnątrz. Oznacza to, że może być zainstalowane w bardzo szczelnych domach wyposażonych w wentylację mechaniczną.
W piecykach Thorma nie ma tak zwanych zimnych stref, w których nie dopala się drewno, jak w większości palenisk.

W przeciwieństwie do niektórych produktów dostępnych na rynku, które mają ultra prostą konstrukcję i od metalowej szafki różni je tylko front z drzwiczkami, w naszych paleniskach uzyskamy najlepsze, najwydajniejsze oraz najczystsze spalanie.

Nasze produkty nie tylko są zgodne z najwyższą niemiecką normą BImSchV 2, ale również je posiadają. To zasadnicza różnica!

Kominek wolnostojący Thorma Cadiz

Kominek wolnostojący Thorma Cadiz

02

Piecyk gotowy do użytku

bez potrzeby wypalania przed domem

Wszystkie paleniska Thorma są na koniec produkcji piaskowane oraz malowane farbą ekologiczną Senotherm® UHT HYDRO. Dzięki piaskowaniu powierzchnia urządzenia jest idealnie gładka. Farba na bazie wody, a nie rozpuszczalnika podczas jej wypalania nie wydziela dymu ani zapachu. Żaden polski producent nie stosuje tego typu farb.

Wielu producentów stosuje tanie i szkodliwe farby, które podczas wypalania wydzielają bardzo nieprzyjemny zapach oraz niezdrowe substancje. Trzeba pamiętać, że pełne wypalenie dolnych elementów paleniska trwa kilka lat.

Piecyk kominkowy Thorma Wiesbaden

Piecyk kominkowy Thorma Wiesbaden

03

Wnętrze z wermikulitu

czysta izolacja płomienia

Piecyki oraz wkłady kominkowe Thorma wyłożone są w całości wermikulitem, materiałem naturalnym znakomicie izolującym ogień oraz pozostającym czystym podczas palenia. Brak szybra.

Jest to celowe działanie, gdyż konstrukcja oraz zmiany w dopływie powietrza do spalania całkowicie eliminują konieczność stosowania szybrów.

thorma-werkmulit

04

Piece stalowe o unikalnym designie

dla nowoczesnych domów lub restauracji

Te wyjątkowe piece wolnostojące z nowej kolekcji Thorma zostały zaprojektowane przez słowackiego projektanta. Komora spalania bez rusztu wyłożona jest betonem ogniotrwałym o dużej gęstości do akumulacji.

Stalowy korpus wykonany jest z wysokiej jakości słowackiej stali i pokryty odporną na ciepło ekologiczną farbą. Farba jest na bazie wody i zawiera tylko 3% rozpuszczalników.

Produkt ma zewnętrzne zasilanie powietrzem i nadaje się do nowoczesnych domów z rekuperacją.

Piecyk kominkowy Thorma Dynamic Steel

Piecyk kominkowy Thorma Dynamic Steel

Piecyk kominkowy Thorma Dynamic Serpentino

Piecyk kominkowy Thorma Dynamic Serpentino