Skip to content

Wkłady kominkowe Kobok

aż 7 lat gwarancji na niezawodny kominek 

Kobok
wkłady kominkowe na drewno klasy premium

KOBOK to największy słowacki producent niezawodnych i wytrzymałych wkładów kominkowych na drewno. 

Producent daje 7 lat gwarancji na korpus oraz 2 lata na szamot i ruszt. Wszystkie wkłady kominkowe Kobok spełniają normę Ekoprojekt 2022.

Produkty firmy Kobok można stosować w domach z rekuperacją.

kobok-Dumbier

Kominek z czystą szybą

dzięki systemowi nawiewu powietrza

 

Wkłady kominkowe Kobok posiadają specjalne dysze ze strumieniem świeżego powietrza na szybę w celu zachowania jej czystości. Dzięki nim możemy się cieszyć pięknym widokiem ognia, a nie brudną i czarną szybą.

Większość produktów dostępnych na rynku zapewnia nawiew na szybę tylko z góry. To nie zapewnia skutecznego oczyszczania. W naszych produktach nawiew jest, aż z czterech stron. Tak zaawansowany system posiadają tylko produkty Kobok.

01

Wydajna konstrukcja paleniska

poprzez czyste spalanie drewna

Kobok dzięki inżynierskiej myśli i wieloletnim badaniom nad termodynamiką przepływu spalin stworzył najnowocześniejszą oraz najwydajniejszą konstrukcję paleniska, która zapewnia bardzo ekonomiczne i zarazem czyste spalanie drewna. Komora spalania jest zamknięta. Dzięki temu powietrze do spalania pobierane jest wyłącznie z zewnątrz. Każdy szczegół jego konstrukcji jest przemyślany i ma określone przeznaczenie. Posiada nawet demontowane rączki do przenoszenia.

W kominkach firmy Kobok nie ma tak zwanych zimnych stref, w których nie dopala się drewno, jak w większości palenisk. 

W przeciwieństwie do niektórych produktów dostępnych na rynku, które mają ultra prostą konstrukcję i od metalowej szafki różni je tylko front z drzwiczkami, w naszych paleniskach uzyskamy najlepsze, najwydajniejsze oraz najczystsze spalanie.

Wkłady kominkowe Kobok są w pełni zgodne z najwyższą niemiecką normą BImSchV 2.

Kominek z płaszczem wodnym

Kominek z płaszczem wodnym

02

Kominek gotowy do użytku

bez potrzeby wypalania przed domem

Wszystkie paleniska Kobok są na koniec produkcji piaskowane oraz malowane farbą ekologiczną Senotherm® UHT HYDRO. Dzięki piaskowaniu powierzchnia urządzenia jest idealnie gładka. Farba na bazie wody, a nie rozpuszczalnika podczas jej wypalania nie wydziela dymu ani zapachu. Żaden polski producent nie stosuje tego typu farb.

Wielu producentów stosuje tanie i szkodliwe farby, które podczas wypalania wydzielają bardzo nieprzyjemny zapach oraz niezdrowe substancje. Trzeba pamiętać, że pełne wypalenie dolnych elementów paleniska trwa kilka lat.

Wkład kominkowy Kobok

Wkład kominkowy Kobok

03

Jakość elementów

to gwarancja satysfakcji

Najbardziej narażonym elementem wkładu kominkowego na oddziaływanie wysokiej temperatury jest ruszt oraz szamot. To one mają bezpośredni kontakt z ogniem.

Kobok wyposażył swoje paleniska w masywny ruszt żeliwny o grubości 18 mm oraz kształtki szamotowe o grubości 50 mm. Na te elementy producent udziela 2 letniej gwarancji.

Ciężko znaleźć na rynku ruszt o podobnej grubości. Z reguły ma on około 9 mm. Szamot najczęściej ma grubość 30 mm, a o gwarancji na te elementy można zapomnieć.

Wkłady kominkowe Kobok posiadają drzwiczki wyposażone w szerokie nierdzewne listwy. Zapewniają one, poza estetyką, zabezpieczenie uszczelek przed szkodliwym utwardzeniem. W przypadku tanich wkładów kominkowych takie rozwiązanie jest niedostępne.

kobok_cechy2[1]