Skip to content

Piece Kaflowe

nowoczesny piec kaflowy od Sergio Leoni

Sergio Leoni
włoski producent nowoczesnych pieców kaflowych

Włoska firma założona w roku 1969, tworzy nowoczesne piece kaflowe, będące swoistymi dziełami sztuki.

Sergio Leoni łączy sztukę modelowania ceramiki  z najnowszymi technologiami ogrzewania za pomocą drewna i pelletu. Wszystkie piece wykonywane są ręcznie. Kafle zdobione przez przez utalentowanych artystów malarzy za pomocą specjalnych farb. Każdy element ceramiki jest idealnie dopasowany do pieca. Kafle wykonywane z gliny o specyficznym składzie, który jest tajemnicą firmy.

sergio leoni piece kaflowe

Tradycyjny piec kaflowy

z nowoczesnym systemem akumulacji

 

Ceramika jest stosowana od zawsze w celu lepszego odzysku energii cieplnej, ogrzewa ona poprzez promieniowanie dokładnie tak jak ogrzewa nas słońce. To naturalny i zdrowy sposób ogrzewania, pozwalający na utrzymanie komfortu w naszych domach, ponieważ nie rozprowadza kurzu i zachowuje poziom wilgotności powietrza.

Sercem pieca kaflowego Sergio Leoni jest blok wykonany z ogniotrwałego materiału najwyższej jakości, który oddaje ciepło przez długi czas po wygaśnięciu ognia. Każdy piecyk Sergio Leoni posiada komorę umożliwiającą swobodną cyrkulację powietrza, które się w niej ogrzewa i w naturalny sposób równomiernie wypełnia pomieszczenie.

01

Piece kaflowe na drewno

efektywne spalanie drewna

Piece opalane drewnem Sergio Leoni charakteryzują się nagrzewaniem akumulacyjnym system ogrzewania. Podobnie jak środkowoeuropejski „Stube” i „Kachelofen”. Jednak w odróżnieniu od nordyckich „kuzynów”, piece Sergio Leoni nie są wbudowane w ściany, ale stają się wolnostojącymi obiektami jak spektakularne akcesoria meblowe. Idealnie dopasowują się zarówno do współczesnych wnętrz, jak i pomieszczeń w bardziej klasycznym guście.

Akumulacyjne ogrzewanie drewnem jest zjawiskiem naturalnym i zdrowym system, który nie przenosi kurzu i utrzymuje odpowiednią wilgotność powietrza. Dzięki starannemu projektowi paleniska i studium najlepszego możliwego spalania, piece kaflowe Sergio Leoni opalane drewnem grzeją z dużą skutecznością.

Zapewniają maksymalną ilości ciepła przy możliwe minimalnym zużyciu drewna. Wydajność, szczególnie wysoką dla sektora opalania drewnem, można porównać do najlepszych produktów na rynku opalanych pelletem.

W 2014 roku została wprowadzona linia produktów do spalania drewna z „dodatkową akumulacją”. Dodatkowa masa ogniotrwała gromadzi ciepło
generowane przez drewno i stopniowo je uwalnia do pomieszczenia. Dlatego te piece kaflowe gwarantują do 12 godzin ciągłego ogrzewania, bez potrzeby częstego dokładania drewna.

Piece kaflowe na drewno: Giglio, Liberty, Maria Luigia, Castellana, Matilde di Canossa, Wiedeń, Marlene.
Piece kaflowe na drewno z dodatkową akumulacją: Viennese, Sissy, Marlene, Corsara.

Piec kaflowy na drewno - Sergio Leoni Liberty

Piec kaflowy na drewno - Sergio Leoni Liberty

02

Piece kaflowe na pellet

klasyczne piękno z nowoczesnym wnętrzem

W odpowiedzi na nowoczesny styl życia i potrzebę programowalnego ciepła narodziła się w Sergio Leoni kolekcja pieców kaflowych na pellet.
Piec kaflowy, dostosowany do rutyny tych, którzy często są z dala od
domu. Praktyczny i prosty w użyciu. Spełnia wszystkie wymagania, które idealnie pasują do zalet technologii opalania za pomocą pelettu.

Serce pieca zajmuje się obsługą całego procesu palenia pelettem. Ale okładzina nawiązuje do ekskluzywnych, oryginalnych projektów autorstwa Sergio Leoni i oferuje tą samą doskonałą jakość wykonania ceramiki, co w modelach opalanych drewnem. Piece na pellet Sergio Leoni są więc idealnym produktem dla tych, którzy kochają klasyczny styl, ale cenią sobie również wygodę nowoczesnego życia.

Piece kaflowe na pellet Sergio Leoni są dostępne w wersji z konwekcją naturalną i płaszczem wodnym. Dzięki konstrukcji zaprojektowanej dla maksimum wymiany termicznej, piece na pellet z konwekcją naturalną,
rozprowadzają ciepło do otoczenia w sposób naturalny, bez konieczności wymuszonej wentylacji. Dlatego są szczególnie ciche, w porównaniu do normalnego pieca na pellet. Dzięki dużemu i wydłużonemu palenisku, granulki są równomiernie rozłożone, dając bardzo naturalny i przyjemny płomień.

Piec kaflowy Sergio Leoni w wersji hydro na pellet może ogrzać cały dom, poprzez integrację z grzejnikami lub ogrzewaniem podłogowym. Gwarantują wysoki poziom wydajności w zakresie wymiany ciepła,
czas reakcji i autonomię operacyjną. Za pomocą opcjonalnego zestawu oraz w połączeniu z zasobnikiem wody, istnieje również możliwość wyprodukowania ciepłej wody użytkowej.

Piece kaflowe na pellet: Sissy, Marlene, Marlene Tonda, Maria Sofia.

Piec kaflowy na pellet - Sergio Leoni Marlene Tonda

Piec kaflowy na pellet - Sergio Leoni Marlene Tonda

03

sergio leoni marlene tonda

Marlene Tonda

skandynawski design

Marlene to rodzina opalanych pelletem lub drewnem pieców marki Sergio Leoni. Wykonana ręcznie ceramika rzemieślnicza. Piece te zachowują ponadczasowy urok środkowoeuropejskiego wzornictwa z typowym skandynawskim projektem „płytek”. Marlene Tonda wpisuje się w  nowoczesny styl, dzięki minimalistycznemu wyglądowi i zaokrąglonym kształtom. Jest to piec na pellet z wymuszoną wentylacją, z drzwiami i blatem ze stali malowanej na czarno. Daje bardzo naturalny i przyjemny płomień. Charakteryzuje się szczelnym paleniskiem by zapewnić maksymalny komfort cieplny, również przy dużej powierzchni domu. Marlene Tonda zapewnia skuteczne i w pełni programowalne ogrzewanie i bardzo cichą pracę. Piec kaflowy zgodny z dyrektywą Ecodesign 2022. Dostępny w szerokim wyborze ceramiki matowej i z połyskiem. Kolory biały, bordowy, czarny, miodowy, zielony, kość słoniowa, jasnoszaryrny
Moc: 8,6 kW / h
Wydajność (min/max): 90,3% / 92,1%
Ogrzewana objętość: 196 m3
Wymiary korpusu: ø 64,5 x wys. 127 cm

04

Sergio Leoni Viennese

do dużych pomieszczeń

Elegancki i ponadczasowy piec kaflowy. Majestatyczny piec o wyszukanym designie, który łatwo ogrzewa największe pomieszczenia. Dostępny z dodatkową kumulacja zapewniającą 12 godzin długotrwałego ciepła tylko z jednym ładunkiem drewna.
Moc: 14,9 kW / h
Sprawność: 85,8%
Ogrzewana objętość: 423 m3
Wymiary (korpus): 172 x 91 x 70 cm

Piec kaflowy na drewno - Sergio Leoni Viennese

Piec kaflowy na drewno - Sergio Leoni Viennese

05

Sergio Leoni Corsara

w renesansowym stylu

Tradycja i historia łączą efektywność. Piec opalany drewnem Corsara został zainspirowany bogatymi zdobieniami renesansowych galeonów.
Posiada dwa rzędy zachodzących na siebie otworów, które przypominają baterie artyleryjskie na burtach statków. Ten szczegół odpowiada za wysoką wydajność pieca. Podwójne otwory wylotowe zapewniają większe i bardziej równomierne rozprowadzenie ciepła po pomieszczeniu. Wnętrze pieca posiada dodatkowy materiał przewodzący ciepło, który zapewnia 12 godzin ogrzewania, przy jednym załadunku drewna opałowego.
Moc: 14,9 kW / h
Sprawność: 85,8%
Ogrzewana objętość: 427 m3
Wymiary (korpus): 123 x 93 x 71 cm

Piec kaflowy na drewno - Sergio Leoni Corsara

Piec kaflowy na drewno - Sergio Leoni Corsara

06

Sergio Leoni Liberty

harmonia i piękno

Wycieczka na początek XX wieku. Liberty czyli wolność, to ukłon w stronę modernistycznej atmosfery z początku XX wieku. Piec kaflowy, którego wygląd przenosi nas do epoki harmonii i piękna. Jego proporcje i kształty są inspirowane przez „kominki Pensylwanii” wynalezione przez Benjamina Franklina w drugiej połowie XVIII wieku. Na podstawie swoich badań nad wydajnością kominków, udało mu się stworzyć rozproszone i równomierne ciepło przy użyciu niewielkiej ilości drewna. 
Moc: 14,4 kW / h
Sprawność: 87,7%
Ogrzewana objętość: 413 m3
Wymiary (korpus): 96 x 78 x 60 cm

Piec kaflowy na drewno - Sergio Leoni Liberty

Piec kaflowy na drewno - Sergio Leoni Liberty

07

Sergio Leoni Maria Sofia

nowoczesny piecyk na pellet

Ceramiczny piecyk kaflowy na pellet. Starannie zaprojektowany z efektem klejnotu, w którym światło się załamuje i ciągle zmienia swój blask. Piecyk posiada okrągły kształt oraz prosty i minimalistyczny design. Jest ozdobiony przez trzy stylowe wstawki z mosiądzu lub niklu, które wzmacniają efekt oświetlenia i nadają mu wyrafinowany wygląd. Metalowa kratka od góry zawiera wykończenie przednich wkładek, oferując oryginalny wzór geometryczny.
Piecyk Maria Sofia zaprojektowała  Monica Graffeo. Wzór ten wprowadza nową gamę produktów, która będzie towarzyszyć oryginalnym modelom zaprojektowanym przez mistrza Sergio Leoni.
Oprócz najnowocześniejszej technologii pelletu, która zapewnia skuteczne i w pełni programowalne ogrzewanie, Maria Sofia oferuje rozszerzony,
spektakularny widok płomienia i niezwykle cichą pracę. Ten piec jest już zgodny z Dyrektywa Ekoprojekt 2022.
Moc: 8 kW / h
Wydajność (min / max): 90,3% / 92,1%
Ogrzewana objętość: 196 m3
Wymiary korpusu (SxWxG): 60 x 126,4 x 60 cm

Piecyk kaflowy na pellet - Sergio Leoni Maria Sofia

Piecyk kaflowy na pellet - Sergio Leoni Maria Sofia