Piecyki wolnostojące na pellet

5 najlepiej sprzedających się modeli MCZ

Piecyk na pellet
najpopularniejsze modele na rynku od MCZ

Włoski producent urządzeń grzewczych MCZ, po raz pierwszy wprowadził na rynek piecyki na pellet w 2009 roku.

Pięć pieców wolnostojących Club, Ego, Musa, Star i Suite odniosły natychmiastowy sukces na rynku i szybko stał się bestsellerem wśród klientów w całej Europie.
Dzisiaj, ponad 10 lat po wprowadzeniu na rynek i dzięki wdrożeniu regularnych technologi i ulepszeń, wciąż należą do najlepiej sprzedających się piecyków na pellet w kolekcji MCZ.

Prostota konstrukcji tych modeli, które przeszły jedynie niewielką zmianę stylizacji w 2014 r., pozwoliła pozyskać konsumentów z różnych krajów. Ego i Musa są zrobione ze stali. Club, Star i Suite mają okładziny ceramiczne. Pierwsze dwa to piecyki wolnostojące w minimalistycznym stylu, podczas gdy model Suite ma bardziej klasyczny styl.

Każdy piecyk jest dostępny w kilku wersjach, aby zaspokoić najbardziej zróżnicowane wymagania, ale zachowując własny styl. Wersje Air są idealne do ogrzewania jednego pomieszczenia, podczas gdy wersje Comfort Air® są idealne do ogrzewania dwóch lub więcej pomieszczeń. Wreszcie, wersje Hydro Matic to piecyki wolnostojące z płaszczem wodnym, które mogą ogrzewać grzejniki w całym domu.

piecyk wolnostojący

Piecyki na pellet

doskonały styl i jakość

Wszystkie modele spełniają wysokie standardy jakości, które są obecnie charakterystyczne dla całej kolekcji urządzeń na pellet od MCZ:

  • certyfikowane czyste spalanie (Ecodesign 2022)
  • duży i naturalny płomień, jak ogień płonącego drewna
  • szczelna konstrukcja, która zapewnia wydajność i doskonałą jakość powietrza w domu
  • ceramiczna świeca zapłonowa do szybkiego zapłonu w ciągu trzech minut
  • niezależne czyszczenie, z szeroka popielniczka, która jest opróżniana co tydzień i samooczyszczanie
  • Wysoki komfort dźwięku dzięki funkcji No-Air, opcji całkowitego wyłączenia wentylacji lub ograniczenia do minimum.

 

01

Club

piecyk z kaflami ceramicznymi

Piec na pellet o konstrukcji stalowej z kotłem żeliwnym. Blat i boki wykonane z płyt ceramicznych. Dostępne kolory kafli to biały, piaskowy, czarny i bordowy. Inteligentne zarządzanie spalaniem za pomocą Active + lub Maestro. Technologia i podwójne Wi-Fi w zestawie. Jako jeden z najpopularniejszych produktów MCZ, ten piec jest dostępny w wersji Air, Comfort Air® i wersji Hydro Matic. Wszystkie piecyki z serii Club charakteryzują się szerokim i naturalnym płomieniem. Charakterystyczna dla tego piecyka jest szczelna i zamknięta struktura. Wygodne cotygodniowe opróżnianie popielnika. Ceramiczna świeca zapłonowa pozwala na szybki trzyminutowy zapłon. Dostępne są również wersje z wylotem kominowym u góry zamiast z tyłu. Pozwala to na instalację równo ze ścianą, co zmniejsza głębokość pieca, a tym samym optymalizuje przestrzeń w domu.

Piecyk na pellet MCZ Club

Piecyk na pellet MCZ Club

02

MCZ Suite

piecyk w stylu rustykalnym

Piec na pellet o konstrukcji stalowej. Góra i boki w stylowych kaflach ceramicznych, w kolorach Bordeaux, Old Amber, Sól pieprz. Kocioł żeliwny. Inteligentne zarządzanie spalaniem za pomocą Active + lub z technologią Maestro i podwójnym Wi-Fi w zestawie. Jako jeden z najpopularniejszych produktów MCZ, ten piec jest dostępny w wersji Air, Comfort Air® i wersji Hydro Matic z płaszczem wodnym. Wszystkie modele charakteryzują się szerokim i naturalnym płomieniem. Zwarta konstrukcja. Cotygodniowe opróżnianie popielnika. Ceramiczna świeca zapłonowa do szybkiego trzyminutowego zapłonu. Dostępne są również wersje AIR i Comfort Air® z wylotem dymu u góry zamiast z tyłu, z przesuwnym otworem zbiornika na pellet. Pozwala to na instalację równo ze ścianą, co zmniejsza głębokość pieca, a tym samym optymalizuje przestrzeń w domu.

Piecyk na pellet - MCZ Suite

Piecyk na pellet - MCZ Suite

03

MCZ Star

nowoczesny piecyk ze stali i żeliwa

Piecyk na pellet o nowoczesnym wyglądzie. Wykonany ze stali i żeliwa. Kaflowe boki oraz górny panel dostępne w kolorach czarnym, białym, piaskowym i bordowym. Sterowany inteligentnym systemem Maestro.

Kryje w sobie całkowicie nowy typ paleniska, gdyż jest ono głębsze i wyższe, sprzyjające naturalnemu widokowi płomienia. Przednia szyba jest bardzo duża, jedna z największych, jakie spotykamy w piecykach na pellet na rynku, co pozwala na pełną wizję ognia. Dzięki nowemu ceramicznemu żarnikowi, płomień pojawia się już w ciągu trzech minut, to o 40% szybciej niż w poprzednich wersjach oraz o wiele niższy pobór prądu.

Star to piecyk szczelny, w którym pellet pali się pobierając tlen wyłącznie z zewnątrz, pozwalający na oszczędność i perfekcyjny komfort termiczny w nowoczesnych domach.

Star występuje w wersji Air, co oznacza, że ogrzewa on jedno pomieszczenie za pomocą nadmuchu. Piecyki z tej serii są idealne do ogrzewania małych i średnich pomieszczeń.

Konstrukcja “przyjazna dla środowiska”. Ten piec jest już zgodny z dyrektywą Ecodesign 2022 w sprawie emisji i wpływu na środowisko.

Piecyk na pellet - MCZ Star

Piecyk na pellet - MCZ Star

04

MCZ Musa

kominek na pellet, który sam się rozpala

Piecyk na pellet o nowoczesnym wyglądzie. Wykonany ze stali i żeliwa. Boczne metalowe elementy w dostępne w kilku kolorach. Górna pokrywa z eleganckiego żeliwa. Sterowany inteligentnym systemem Maestro.

Kryje w sobie całkowicie nowy typ paleniska, gdyż jest ono głębsze i wyższe, sprzyjające naturalnemu widokowi płomienia. Przednia szyba jest bardzo duża, jedna z największych, jakie spotykamy w piecykach na pellet na rynku, co pozwala na pełną wizję ognia. Dzięki nowemu ceramicznemu żarnikowi, płomień pojawia się już w ciągu trzech minut, to o 40% szybciej niż w poprzednich wersjach oraz o wiele niższy pobór prądu. Mechanicznie czyszczący się ruszt.

Musa to piecyk szczelny, w którym pellet pali się pobierając tlen wyłącznie z zewnątrz, pozwalający na oszczędność i perfekcyjny komfort termiczny w nowoczesnych domach.

Musa występuje w wersji Hydro Matic, jest idealny do ogrzania sporej wielkości domów, nawet tych naprawdę dużych.
Piece MCZ z serii Hydro Matic są w pełni automatyczne. Same się rozpalą, wyczyszczą i wygaszą. Same będą utrzymywały temperaturę odpowiednią dla domowników, a przy okazji będą oszczędzać paliwo (funkcja AUTO-ECO). Ogrzeją wodę w grzejnikach, w układzie podłogowym oraz wodę użytkową. Mogą współpracować z istniejącym systemem grzewczym oraz z solarnym. W związku z wmontowaniem w piec wszystkich niezbędnych elementów jak pompa czy naczynie przeponowe zapewnia bardzo prostą i intuicyjną instalację. Piec pracuje w układzie zamkniętym.

Konstrukcja “przyjazna dla środowiska”. Ten piec jest już zgodny z dyrektywą Ecodesign 2022 w sprawie emisji i wpływu na środowisko.

Piecyk na pellet - MCZ Musa

Piecyk na pellet - MCZ Musa

05

MCZ Ego

piecyk na pellet wykonany ze stali

Piecyk na pellet o nowoczesnym wyglądzie. Wykonany ze stali i żeliwa. Boczne metalowe elementy w dostępne w kilku kolorach. Górna pokrywa z eleganckiego żeliwa. Sterowany inteligentnym systemem Maestro.

Kryje w sobie całkowicie nowy typ paleniska, gdyż jest ono głębsze i wyższe, sprzyjające naturalnemu widokowi płomienia. Przednia szyba jest bardzo duża, jedna z największych, jakie spotykamy w piecykach na pellet na rynku, co pozwala na pełną wizję ognia. Dzięki nowemu ceramicznemu żarnikowi, płomień pojawia się już w ciągu trzech minut, to o 40% szybciej niż w poprzednich wersjach oraz o wiele niższy pobór prądu.

Ego to piecyk szczelny, w którym pellet pali się pobierając tlen wyłącznie z zewnątrz, pozwalający na oszczędność i perfekcyjny komfort termiczny w nowoczesnych domach.

Ego występuje w wersji Comfort Air, co oznacza, że może ogrzać sąsiadujące pomieszczenia. Piecyk może efektywnie doprowadzić ciepłe powietrze do innych pomieszczeń na maksymalną odległość 8 metrów z rzeczywistą temperaturą do 80°C. Dzięki dwóm niezależnym i regulowanym elektronicznie wentylatorom (wewnątrz piecyka), oraz sterowaniem bezpośrednio ze smartphona, Comfort Air® pozwala na precyzyjną kontrolę rozprowadzenia ciepła pomiędzy pomieszczeniami, do których doprowadzone jest powietrze.

W tym piecyku pojemność popielnika została powiększona do prawie 5 litrów, a przestrzeń wymiennika do ponad 8 litrów. To spowodowało, że piecyk może pracować cały tydzień bez czyszczenia (praca przez 8 godzin dziennie ze średnią mocą).

Funkcja NO AIR powoduje, że piecyk zaczyna ogrzewać pomieszczenie za pomocą naturalnej konwekcji. Wentylatory nadmuchowe nie pracują, dzięki czemu piecyk jest bardzo cichy.

Dzięki zaawansowanej technologii nowe bezszczotkowy silnik podajnika pelletu gwarantuje wysoki komfort akustyczny (pracuje ultra cicho) i znacznie oszczędza energie elektryczną (zużycie 90% niższe w porównaniu do tradycyjnych silników).

Od dziś sterujesz piecykiem za pomocą swojego smartphona lub tabletu. Piecyk jest sterowany za pomocą aplikacji, co czyni go bardziej intuicyjnym i łatwiejszym w obsłudze niż tradycyjny pilot. Wystarczy zainstalować aplikację w smartphonie lub tablecie, dzięki czemu można nim sterować zarówno w domu jak i w podróży.

W przypadku Maestro jest to pakiet całościowy. Nie ma innych dodatkowych kosztów związanych z zestawem Wi-Fi, który zazwyczaj jest akcesorium, które można nabyć i zainstalować oddzielnie. Standardowo jest wyposażony w wbudowany moduł podwójnego Wi-Fi i można go łatwo podłączyć do smartfona, tabletu lub sieci domowej. Alternatywą dla korzystania ze smartfona jest opcjonalny ręczny pilot zdalnego sterowania, z zainstalowaną aplikacją.

Ponadto, w przeciwieństwie do piecyków z wbudowanym czujnikiem temperatury otoczenia, Maestro może być dostarczony z zewnętrznym mini czujnikiem Wi-FI, który można umieścić w dowolnym miejscu, dzięki czemu można ustawić żądaną temperaturę w każdym pomieszczeniu.

Piecyk na pellet - MCZ Ego

Piecyk na pellet - MCZ Ego