Pellet

źródłem ogrzewania

Piec na pellet
dlaczego warto wybrać?

Postaramy się Państwu przybliżyć, w jakich sytuacjach ogrzewanie pelletem spełnia wszystkie wymogi stawiane przez właściciela. Ale przede wszystkim zapotrzebowanie wnętrza na ciepło.

Wybór pieca na pellet oznacza korzyści płynące ze spalania taniego i przyjaznego dla środowiska paliwa. Dodatkowo wszystkie piece na pellet dofinansowywane są przy odejściu od ogrzewania węglem lub innymi mniej ekologicznymi paliwami.
Wybór pelletu oznacza także wygodę i łatwość użycia. Sam pellet jako paliwo jest czyste i ogólnodostępne, sprzedawane jest także w marketach w wygodnych torbach.

Przedstawimy pięć konkretnych przykładów, w których wybór urządzeń na pellet okazał się najbardziej rozsądnym rozwiązaniem.

Pellet jako źródło ogrzewania

Pięć przykładów

w których produkty na pellet są dobrym rozwiązaniem.

 

Problemy z ograniczoną przestrzenią, bardzo wilgotne otoczenie, przestarzałe systemy grzewcze, przestrzenie, które są zbyt niskie lub zbyt wysokie: są to sytuacje dla których znaleziono genialne rozwiązanie przy instalacji produktów na pelet. Zobaczmy pięć przykładów, które są dobrym rozwiązaniem i nową inspiracją.

01

Problem

ograniczona przestrzeń

W pierwszym przypadku istniały dwa główne ograniczenia. Po pierwsze układ pokoju, który był zdecydowanie długi i wąski, gdzie musieliśmy dopasować meble kuchenne – szeroki stół i mały salon. Po drugie, obecność starego przewodu kominowego, wbudowanego w małą ścianę z płyt gipsowo-kartonowych, oddzielającą kuchnię od salonu, zarówno ze względów estetycznych, jak i funkcjonalnych.

Rozwiązanie

Piecyk na pelet model „Philo” firmy MCZ

Oprócz bardzo małej głębokości (zaledwie 28 centymetrów), Philo ma wylot spalinowy na górze, a nie z tyłu pieca. Zatem jest idealny do montażu we wnęce. Nie zajmuje wiele miejsca, a przepływ gorącego powietrza może być regulowany tak, aby wychodził z góry lub z przodu.
To idealne rozwiązanie gdy mamy ograniczoną przestrzeń a zależy nam na stylowym ogrzewaniu żywym ogniem.

Piecyk na pellet "Philo" firmy MCZ

Piecyk na pellet "Philo" firmy MCZ

02

Problem

jednoczesne ogrzanie 3 pomieszczeń

Pierwszym wymogiem było zapewnienie odpowiedniego systemu grzewczego dla dużego, raczej wilgotnego i zimnego domu. Czyli potrzebne było urządzenie, które skutecznie osuszy powietrze. Drugim wymogiem było ogrzanie salonu i sypialni tylko jednym produktem, z możliwością samodzielnego wyboru temperatury i nadmuchu.

Rozwiązanie

Piec na pellet z rozprowadzeniem ciepła

Piecykiem Tube firmy MCZ można ogrzewać pokój, a jednocześnie inne pomieszczenia. Dzięki podłączeniu piecyka do kanału dystrybucyjnego, gorące powietrze z piecyka dociera również do dwóch pokoi na drugim piętrze. Temperatura i nadmuch każdego pomieszczenia można automatycznie dostosować do potrzeb użytkownika za pomocą pilota.

03

Wymagania

cisza i komfort

Pracując przy komputerze, zazwyczaj potrzebujemy ciepłego, przytulnego, a zarazem cichego miejsca. W tym przypadku wymóg polegał na znalezieniu wydajnego i przyjaznego dla użytkownika pieca do ogrzewania otwartej przestrzeni pracowni graficznej. Pracownia utworzona została po renowacji starego domu wiejskiego, o bardzo wysokich sufitach. Dodatkowym wyzwaniem był fakt braku docieplenia  budynku.

Rozwiązanie

Piec na pellet „Cute” MCZ

W studiu zainstalowano dwa piece na pellet „Cute”firmy MCZ. Są zaprogramowane, tak aby rozpocząć samoczynnie pracę, zanim pracownicy przybędą do pracowni i wyłączą się po ich wyjściu. Funkcja „No-Air” wyłącza wentylator nadmuchowy i zapewnia wyjątkowo cichą pracę. Kluczowym aspektem tej funkcji jest łagodny i naturalny płomień, który przypomina ten ze spalania drewna, co czyni otoczenie bardziej żywym i przyjemniejszym.

Piec na pellet z nadmuchem

Piec na pellet z nadmuchem

04

Problem

wymiana starego kotła

W tym przypadku konieczne było znalezienie rozwiązania bardziej ekonomicznego ogrzewania powierzchni oraz wody użytkowej starej farmy, o niskiej izolacji. Farma ogrzewana była kosztownym i dość starym kotłem na olej opałowy. Ważne było to, aby znaleźć rozwiązanie, w którym można wykorzystać kocioł nie tylko zimą, ale także latem.

Rozwiązanie

Kocioł na pellet RED Compact 24

Biorąc pod uwagę potrzebę ciągłego korzystania z ciepła przez 365 dni w roku, kocioł był w tym przypadku bardziej przydatny niż kominek. Zainstalowany w kotłowni kocioł marki Red ze względu na swoją konstrukcję może być używany również w okresie letnim do ogrzewania ciepłej wody użytkowej bez ryzyka przegrzania pomieszczenia w którym stoi.

Kocioł na pellet RED Compact

Kocioł na pellet RED Compact

05

Wymagania

przestronne foyer w hotelu

Punktem łączącym wszystkie hotelowe pokoje jest duży, centralny foyer tego hotelu z sufitami o wysokości ponad ośmiu metrów. Szeroka przestrzeń, a w szczególności koncentracja ciepła w wyższych partiach tej wysokiej przestrzeni, wymagała dodatkowego źródła ciepła.
Dodatkowo urządzenie powinno absorbować minimalną ilość czasu obsługi hotelu.

Rozwiązanie

Kominek na pellet z rozprowadzaniem ciepła

Dzięki kominkowi, zainstalowanemu bezpośrednio przy złączu głównych osi dachu, jesteśmy w stanie osiągnąć idealną temperaturę, zwiększając zarazem komfort całej przestrzeni. Goście, którzy wyjeżdżają lub powracają z wycieczek, są bardziej skłonni zatrzymać się w foyer, aby cieszyć się ciepłem ognia zanim wrócą do swoich pokoi. Wybór takiego kominka, powoduje że możesz zaprogramować czas włączania/wyłączania, zależnie od tego, kiedy klienci pozostają w hotelu. Personel hotelu zaangażowany jest maksymalnie raz dziennie i przez ok pięć minut, aby ponownie dołożyć pellet i wyczyścić popielnik..