Jaki kominek wybrać?

Kominek w dowolnym pomieszczeniu w domu

piecyk wolnostojący

Kominek w każdym miejscu

jak dobrać kominek do pomieszczenia

Aktualnie kominki dostępne są w ogromnej ilości wzorów. Można znaleźć kominki w liniach minimalistycznych lub w bardziej dekoracyjnym stylu. Do wyboru mamy różne kształty, kolory i najnowszą technologią. Piecyk wolnostojący lub kominek może być punktem centralnym w dowolnym pomieszczeniu w domu. Kominek może znaleźć swoje miejsce nie tylko w salonie czy kuchni. Doskonale odnajdzie się także w niezwykłych lub małych miejsca, takich jak sypialnia, łazienka lub korytarz. Każda przestrzeń jest odpowiednia by wprowadzić do niej żywe ciepło w postaci ognia kominkowego. Poniżej znajduje się kilka przykładów najnowszych produktów z kolekcji kominków na drewno i pellet od firmy MCZ.

01

Kominek w korytarzu

do wąskich przestrzeni

MCZ oferuje pełną gamę kominków wolnostojących na pellet o małej głębokości. Kominki taki mają kompaktową budowę. Dlatego nadaje się do małych przestrzeni, takich jak korytarze. Jednym z najnowszych modeli kolekcji jest kominek Linea, który ma tylko 29 cm głębokości. Jak wszystkie nowe produkty MCZ, Linea jest bardzo szczelna. Ponieważ pobiera powietrze z zewnątrz, zamiast z pomieszczenia, można go bezpiecznie zainstalować w niewielkich przestrzeniach.

Kominek w korytarzu MCZ Linea

Kominek w korytarzu MCZ Linea

02

Kominek w salonie

stylowy i ozdobny

Kominki MCZ są dostępne w najróżniejszych wzorach, które spełnią najbardziej wymagające oczekiwania. Dlatego właśnie nadają się również do bardziej pomieszczeń, w których będą najbardziej wyeksponowane, takich jak salon czy jadalnia. Kominek w salonie oprócz funkcji grzewczej ma pełnić również funkcję estetyczną i ozdobną. MCZ oferuje zarówno minimalne linie, jak i modele dekoracyjne. Do tego stopnia, że można znaleźć nawet kominek odpowiedni dla najróżniejszych stylów. Na zdjęciu piec deco, który jest w całości wykonany z żeliwa i dostępny w wersji naturalnej i biała emalii. Przedstawia elegancki styl retro, w połączeniu z najnowszą technologią ogrzewania pelletem.

Kominek retro w salonie - MCZ Deco

Kominek retro w salonie - MCZ Deco

03

Kominek w jadalni

prawdziwa awangarda

Jadalnia ogrzewana ciepłem kominka jest marzeniem każdego. W ofercie kolekcji MCZ jest wiele różne modeli kominków na drzewo i pellet. Ich podstawowe linie pięknie komponują się z każdym stylem wyposażenia. Model plazma 75 na zdjęciu to kompaktowy kominek na drewno z ładowaniem od przodu i zaplombowanym paleniskiem. Nadaje się również do domów pasywnych i tych o wysokiej wydajności energetycznej.

Kominek w jadalni - MCZ Plazma

Kominek w jadalni - MCZ Plazma

04

Kominek w kuchni

ciepło w sercu domu

Kuchnia jest sercem domu. To miejsce gdzie dawniej byłby piec. Najbardziej przyjazne i przytulne miejsce, w którym spędzano najlepszy czas. Każdy kominek może ogrzewać inne pokoje w tym samym czasie za pośrednictwem systemu kanałów. Dlatego nie trzeba już instalować kominka bezpośrednio w pokoju, który ma ogrzewać. Dlatego kuchnia jako klasyczna scenerią jest ciekawym wyborem do montażu kominka. Nawet w połączeniu z nowoczesnym projektem i architekturą.

Kominek wolnostojący w kuchni - MCZ Halo

Kominek wolnostojący w kuchni - MCZ Halo

05

Kominek w sypialni

relaksujący ogień, który wycisza

Płomień ma działanie relaksujące. Co może być przyjemniejsze niż zasypianie przy trzask ogniu z pieca? Wszystkie nowe piece MCZ są uszczelnione i mogą czerpać powietrze z zewnątrz a nie z pokoju, w którym są zainstalowane. Dlatego można je również bezpiecznie stosować w sypialni lub w mieszkaniu jednopokojowym. Nie ma najmniejszego problemu by mieć własny nocny kominek na drewno.

Kominek w sypialni - MCZ Stub

Kominek w sypialni - MCZ Stub

06

Kominek w gabinecie

lepsze skupienie przy pracy

Pokój w domu, w którym spokojnie pracujesz, czytasz lub uczysz się to luksus, od którego po pewnym czasie trudno się odzwyczaić. W pokojach typu gabinet, światło i trzaskający płomień pomagają się skupić. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiedni kominek. Kominek na pellet Ego jest szczególnie cichy, ponieważ wentylator można całkowicie wyłączyć bez ryzyka przegrzania.

Kominek w gabinecie - MCZ Ego

Kominek w gabinecie - MCZ Ego

07

Kominek w łazience

własne centrum relaksu

We współczesnych domach, duża i odpowiednio zaprojektowana łazienka jest podstawą dobrobytu domowego. Niekiedy staje się kluczowym miejscem w odniesieniu do zajmowanej powierzchni. Dlatego wiele osób przykłada ogromną uwaga przy jej projektowaniu. Duże, spektakularne łazienki potrzebują utrzymania odpowiedniego ciepła w celu utrzymania komfortu. MCZ oferuje piece, które zdobią pomieszczenie, bez względu na styl. Na zdjęcie minimalistyczna, nowoczesna łazienka ogrzewana piecem pelletowym Swing, który może również wytwarzać ciepłą wodę.

Kominek w łazience - MCZ Swing

Kominek w łazience - MCZ Swing

08

Kominek na poddaszu

ogrzanie dodatkowej przestrzeni

Renowacja poddasza jest bardzo powszechną opcją na zwiększenie powierzchni użytkowej domu. Ale czasami odpowiednie ogrzanie tej przestrzeni może nie być już takie proste. Domowy kocioł centralnego ogrzewania może nie wystarczyć na nową przestrzeń. Czasami nawet kominek na drewno okazuje się opcją niewykonalną dla poddasza. Niski komin na poddaszu może nie zapewnić idealnego cugu dla klasycznego kominka. Dla tego rodzaju przestrzeni najpopularniejsze rozwiązanie to piecyk na pellet. Łatwy do instalacji i praktyczny w obsłudze. Na zdjęciu, piecyk na pellet MCZ Club. Jest dostępny w kilku wersjach. Air do ogrzania poddasza. Comfort Air do ogrzania innych powierzchni poprzez montaż na ścianie systemów do rozprowadzania ciepłego powietrza. W wersji Hydro czyli piecyk z płaszczem wodnym do zasilania grzejników.

Kominek na poddaszu - MCZ Club

Kominek na poddaszu - MCZ Club