Skip to content

Kotły gazowe

piece gazowe jednofunkcyjne i dwufunkcyjne

Piece gazowe
ekologiczne ogrzewanie

Kotły gazowe są często wybierane przez mieszkańców domów jednorodzinnych. Szczególnie gdy ważna jest maksymalna bezobsługowość pieca. Gaz jest paliwem stosunkowo tanim, które jest spalane bardzo efektywnie. Dzięki temu piece gazowe osiągają bardzo wysoką sprawność. Ten rodzaj ogrzewania jest ekologiczny i nadzwyczaj czysty – nie generuje popiołu ani pyłu węglowego. Sam piec c.o. można zamontować w łazience, pozwalając na obniżenie kosztów budowy dodatkowej kotłowni. Wadą tego typu ogrzewania jest konieczność podłączenia do gazociągu lub zainstalowania specjalnego zbiornika na gaz, zlokalizowanego obok domu.

01

Piec gazowy jednofunkcyjny

super moc i wydajność

Kocioł gazowy jednofunkcyjny ogrzewa wodę która zasilamy układ centralnego ogrzewania oraz zasobnika wody użytkowej. Piec o mocy 24 kW możemy zastosować do każdego budynku o powierzchni nawet  do 300 m2. O zastosowaniu pieca jednofunkcyjnego w budynku decyduje ilość punktów odbioru wody. Jeśli dom ma np. jedna łazienkę i kuchnie czyli 2 punkty możemy zastosować piec dwufunkcyjny który z powodzeniem dostarczy nam odpowiednią ilość wody do każdego punktu bez straty temperatury. W przypadku większej ilości punktów odbioru wody należy skorzystać z opcji pieca jednofunkcyjnego z zasobnikiem, jak na zdjęciu.

Piec gazowy jednofunkcyjny

Piec gazowy jednofunkcyjny

02

Piec gazowy dwufunkcyjny

bardzo wydajny

Kocioł gazowy dwufunkcyjny Enerwa posiada funkcje adaptacji gazu, która zapewnia optymalne wykorzystanie mieszanki gazu i powietrza dla maksymalnej wydajności.

Kotły Enerwa ErP są w pełni kompatybilne z europejską dyrektywą ErP; zapewniającą oszczędność gazu i energii elektrycznej.

Wymiennik ciepła może zagrzać do 19 litrów na minutę i zapewnia komfort ciepłej wody dzięki podwójnej pojemności (w zależności od modelu i natężenia przepływu).

Wyposażony w dwa różne wyświetlacze w zależności od modelu oferuje łatwość użytkowania wraz ze stylowym designem.

Kotły Enerwa zapewniają bezpieczeństwo Tobie i Twoim bliskim dzięki 23 różnym systemom zabezpieczeń. 

Dwufunkcyjne kotły gazowe Enerwa i Enerwa Plus są wyjątkowo płytkie (288 mm) dzięki czemu zajmują bardzo mało miejsca. Można śmiało je montować w kuchni, łazience czy kotłowni.

Kocioł gazowy jednofunkcyjny

Kocioł gazowy jednofunkcyjny

03

Kocioł gazowy kondensacyjny

piece dużej mocy

Kotły Viwa 50 i Viwa 65 posiadają funkcję adaptacji gazu, która zapewnia optymalne wykorzystanie mieszanki gazu i powietrza dla maksymalnej wydajności.

Kotły Viwa zapewniają wysoką wydajność za każdym razem. Na początku, i w szczycie sezonu. Wszystko dzięki dużemu zakresowi modulacji mocy wynoszącym 1:8.

Dzięki otwartemu protokołowi OpenTherm możesz kontrolować kaskadą dowolnym sterownikiem dostępnym na rynku.

Wysokowydajny zwojowy wymiennik ciepła zapewnia długą żywotność produktu i zmniejsza ryzyko zatkania dzięki swojej wodoszczelności i szerokim kanałom.

Zapewniamy możliwość podłączenia w bardzo prosty sposób metodą plug and play do 6 kotłów z maksymalną mocą 390 kW.

Dzięki kompaktowym wymiarom można go zamontować w naprawdę małych pomieszczeniach. (Szer: 425x Gł: 385x Wys:725 mm).

Z zewnętrznym modułem opcjonalnym można sterować 4 strefami grzewczymi lub 1 strefą grzewczą oraz 1 strefą podłogową.